В Офісі президента готуються створити нову партію – ЗМІ

В Офісі президента думають над створенням ще однієї партії, окрім «Слуги народу». Про це йдеться в матеріалі шеф-редакторки LB.ua Соні Кошкіної «Напіврозпад «Слуги народу», Партія Разумкова і новий політпроєкт Банкової».

«Думаю, що на наступних виборах, хай коли вони будуть, від «Слуги народу» піде дві, а то і три сили. Одна з них буде власне «Слуга народу», а дві або щонайменше одна – нова сила», – заявляв у інтерв’ю LB.ua ще минулого жовтня політолог, нардеп від СН Микита Потураєв.

Її кодова назва – «нова партія Банкової». За даними джерел Кошкіної, жодної конкретики ще немає, але одним із прообразів нового проєкту може стати партія «Наш край». Зараз спільно із групою «Рейтинг» проводять низку досліджень, і вже після їхніх результатів буде детальніше обговорення ідеї.

Водночас, ідеться в матеріалі, автори ідеї заявляють, що «Слуги народу» ніхто не скасовував», від неї не відмовляються. Але рейтинг партії падає, і «задля успішної подальшої діяльності потрібні дві паралельні колони».

За словами співрозмовника журналістки, на попередніх президентських виборах у партії чітко розуміли, яка їхня сильна сторона, який запит суспільства; розуміли, що центристська ніша вільна тощо. Але зараз ситуація змінилася: «потрібно дуже уважно вивчити обставини; визначитися, на яку частину електорального пирога ми можемо претендувати, і тільки тоді запускати роботу», – заявив співрозмовник автора.

До того ж, зазначає Кошкіна, треба визначитися із джерелами фінансування.

На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримало 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину» – 8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. Інші партії не подолали п’ятивідсоткового бар’єра.

За даними соцдослідження, проведеного із 5-го до 7 лютого Київським міжнародним інститутом соціології, партію «Слуга народу» готові підтримати 15,5% українців – це третій показник. Лідером у рейтингу КМІС є «Європейська солідарність» (18,1%), друга – «Опозиційна платформа – За життя» (16,8%).

У центру Разумкова результати відрізняються – за даними опитування, проведеного із 29 січня до 3 лютого, «Слуга народу» лідирує в рейтингу партій, але проголосувало б за неї тільки 22,2% виборців.