В Офісі президента припустили обмін Богуслаєва на українських військовополонених

«Ми, якщо потрібно, усе зробимо для того, щоб забрати реальних громадян України, не ось цих фіктивних ряджених, скажімо так, червоних директорів, а реальних громадян. Робитимемо все, що завгодно. І ці суб’єкти можуть потрапити теж в обмінний список», – сказав Подоляк.

Радник глави ОП зазначив, що в Богуслаєва є паспорт РФ. Водночас своїх проросійських поглядів публічно він не демонстрував.

«За прикладом [підозрюваного в держзраді нардепа Віктора] Медведчука ви бачите: використали суб’єкт, віддали, дістали всі дані, усі свідчення, віддали – займайтеся там своїм Медведчуком. Забрали своїх класних хлопців. Я сподіваюся, що ми використовуватимемо будь-яку нагоду, будь-яких людей, особливо громадян Росії, для того, щоб забрати своїх пацанів», – наголосив Подоляк.

Він також додав, що рішення щодо ймовірного обміну Богуслаєва поки що не ухвалили.

Контекст:

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. До 2014 року, коли Росія окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей, головним ринком збуту компанії «Мотор Січ» була РФ.

2019 року СБУ проводила досудове розслідування у справі про ймовірну підготовку диверсії та державну зраду на запорізькому підприємстві «Мотор Січ». Зокрема, вона стосувалося ймовірного постачання заводом продукції військового та подвійного призначення представникам Росії, незважаючи на заборону.

23 жовтня 2022 року СБУ повідомила про затримання Богуслаєва. Також було затримано начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності компанії «Мотор Січ» (цю посаду обіймає Олег Дзюба). У СБУ уточнили, що затримання відбулося в межах кримінального провадження про незаконне постачання компанією товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

24 жовтня СБУ опублікувала записи розмов Богуслаєва, вони підтверджують, що президент «Мотор Січі» й далі організовував постачання двигунів та інших запчастин до російських ударних вертольотів навіть після початку повномасштабного вторгнення РФ, виправдовував напад Росії і був не проти обстрілу «Мотор Січі» з боку загарбників.

Цього самого дня суд узяв президента «Мотор Січі» Богуслаєва під варту. Дзюбу також узяли під варту.