В окупованому Енергодарі більшість місцевих депутатів склали повноваження – мер

«Це непросте, але виважене рішення депутати різних фракцій пояснюють неможливістю сумлінно та ефективно в рамках діючого законодавства України виконувати свої обов’язки. Саме в такі умови вони поставлені зараз, через місяць від початку війни», – ідеться у повідомленні.

Орлов пояснив, що останніми днями стало зрозуміло – у місті хочуть створити незаконну «народну республіку» під керівництвом країни-агресора. Депутати не хочуть, щоб їх змусили брати участь у цьому.

«Усі депутати, які склали свої повноваження, надалі продовжать займатися громадською роботою та опікуватися потребами громадян, які мешкають на їхніх округах та за їхніми межами», – зазначив Орлов.

За його словами, зарплати працівникам комунальних підприємств та інші захищені статті видатків міста й надалі фінансуватимуть за допомогою Державного казначейства України.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські війська підійшли до Енергодара 26 лютого і спрямували «Гради» на саме місто і розташовану в ньому Запорізьку АЕС.

2 березня приблизно 22 тис. людей прийшли на блокпост на в’їзді до міста та заблокували проїзд російським окупантам. Проте 3 березня російські загарбники знову підійшли до Енергодара, обстріляли його та змогли проникнути до міста.

Уночі 4 березня влада міста заявила, що окупанти обстрілюють АЕС і що там почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що росіяни влучили у перший енергоблок. Уранці на АЕС повідомили, що бойові дії біля станції припинилися, а пожежу незабаром ліквідували.

Російські загарбники залишаються у місті та контролюють ЗАЕС.

Жителі міста виходять на проукраїнські акції. 23 березня вони повалили флагшток перед будівлею міськради та спалили прапор, вивішений окупантами.