В Україні пошкоджено приблизно 40% енергетичної інфраструктури, 20 жовтня планують вимкнення електрики – Міненерго і ОПУ

«Ми сьогодні з колегами намагалися вдень під час тривог порахувати, що пошкоджено, і, на жаль, за новими даними… приблизно 40% загальної інфраструктури і наших генерувальних потужностей дійсно серйозно пошкоджено, – сказав Харченко. – Триває робота з відновлення та ремонту… але дива можливі до певної міри. Тому треба очікувати, що сьогодні-завтра будуть не лише аварійні, а й планові вимкнення, щоб знизити навантаження на мережу».

Радник глави Міненерго закликав українців заощаджувати електроенергію.

Інформацію про вимкнення електроенергії в Україні в ефірі національного телемарафону підтвердив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.

«Завтра по всій території України неодночасно… вводитимуть обмеження на користування електроенергією. Насамперед вони стосуватимуться підприємств і заводів. Якщо нам буде недостатньо… будуть вимкнення по всій території. І це стосуватиметься населення також», – зазначив він.

Тимошенко також закликав українців мінімізувати 20 жовтня із 7.00 до 23.00 користування електроенергією.

Контекст:

Останні тижні РФ масово обстрілює Україну. За даними ДСНС, за період з 7-го до 18 жовтня РФ завдала приблизно 190 масованих ударів ракетами, дронами-камікадзе й артилерією по 16 областях України і по Києву.

Унаслідок обстрілів пошкоджено третину українських електростанцій, повідомляв 18 жовтня президент України Володимир Зеленський.

Він закликав українців економити електроенергію у години пікових навантажень на енергосистему – з 17.00 до 23.00.

19 жовтня окупанти атакували об’єкт енергетичної інфраструктури у Вінницькій області. Окрім того, російські війська завдали ракетного удару по Бурштинській ТЕС в Івано-Франківській області.