
Вона підтримала надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі.
«Моє серце каже: дамо їм якнайшвидше статус кандидата. Це дуже сильний символічний меседж і заохочення для українського народу. Мій розум каже, що ми маємо розуміти ситуацію у країні не лише з урахуванням Копенгагенських критеріїв, а й з урахуванням низки різних питань, пов’язаних з інститутами», – сказала Юрова.
Вона зазначила, що висновок Єврокомісії щодо надання статусу кандидата для України, Молдови та Грузії буде готовий 17 червня.
«Ми також маємо розглядати Україну дещо інакше, ніж держави, у яких панує мир. Крім того, Україна повністю розорена. Тому ми маємо паралельно працювати над можливим кандидатським статусом та якнайшвидшим відновленням країни», – підкреслила заступниця голови Єврокомісії.
Вона також виступила проти ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона створити новий формат співпраці з Україною, альтернативний повноцінному членству в ЄС.
«Те, що він пропонує, має вигляд більш невизначеного процесу, який може тривати десятиліття. Я так не вважаю. Я б хотіла, щоб [вступ України до ЄС] відбувся протягом [найближчих] років», – резюмувала Юрова.
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, сподівається на приєднання до блоку за спеціальною процедурою. Після цього президенти Грузії та Молдови також ініціювали вступ цих країн до Євросоюзу за спеціальною процедурою.
є противниками надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі в червні.
Канцлер Австрії Карл Негаммер заявив 10 червня, що