Захарова та високопоставлені військові РФ стали підозрюваними у злочинах проти України – Офіс генпрокурора

Встановлено, що головнокомандувач ПКС «організував вторгнення російської авіації на територію України та нанесення ракетно-бомбових ударів, у тому числі по цивільних об’єктах», що призвело до загибелі мирних громадян та руйнування житла і цивільної інфраструктури. Його підозрюють у підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни.

Начальник радіохімбіовських РФ і Захарова «своїми діями сприяли веденню іншими співучасниками війни проти України».

«Вони публічним розповсюдженням неправдивої інформації про дії представників влади України та розпалюванням національної ворожнечі вчиняли дії на порушення територіальної цілісності України», – ідеться в повідомленні Офісу генпрокурора.

Відомство зазначає, що максимальне покарання, передбачене Кримінальним кодексом України, – довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила у Facebook, що у зв’язку з війною Росії проти України підозру вручено вже 65 російським топчиновникам та високопоставленим військовим.

https://www.facebook.com/VenediktovaIryna/posts/348181667319508

Війна Росії проти України. Головне

Контекст:

Після масштабного вторгнення в Україну українська прокуратура вручила підозри деяким російським громадянам, зокрема телеведучій Тіні Канделакі, музикантам Олегу Газманову та Миколі Баскову, режисерові Микиті Михалкову.