Зеленський про «Державу у смартфоні»: Натискаєш кнопку – і корупціонера немає

26 листопада президент України Володимир Зеленський під час виступу на цифровому форумі «Digital Society Sandbox» у Таллінні заявив, що проєкт «Держава у смартфоні» полегшуватиме життя громадян і ускладнюватиме життя для корупціонерів. Відео опубліковано на сторінці Офісу президента у Facebook.

«Проєкт «Держава у смартфоні» полегшує життя громадян і ускладнює життя для корупціонерів. Це найголовніша і найпріоритетніша сьогодні задача для нашого нового молодого уряду. Просто натискаєш кнопку – і все: корупціонера немає. І це не вибух», – сказав президент.

Він додав, що віцепрем’єр-міністр України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров і міністр зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій Естонії Каймар Кару підпишуть «дуже важливий меморандум, який відкриває зовсім нову еру в українсько-естонських цифрових відносинах».

Зеленський заявив, що глобальна мета його команди – побудувати країну з добре розвиненою цифровою економікою.

«Наразі законодавчий процес в Україні дехто називає «шаленим принтером», «турборежимом» через неймовірну кількість законів, які ми приймаємо. За два з половиною місяці ми прийняли 82 закони. Це поліпшує бізнес-клімат в Україні. І потрішечки боремося з корупціонерами, дуже серйозно», – сказав він.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/578934589341610/

Створення нової антикорупційної системи, частиною якої є ідея «перенести державу у смартфон», було одним із пунктів передвиборчої програми Зеленського.

Федоров заявляв, що протягом трьох – п’яти років 100% надаваних громадянам та бізнесу державою послуг перейдуть в онлайн-формат.