
Мова про це зайшла після запитання, чому біля нього залишилося мало людей, разом із якими він розпочинав свою політичну діяльність.
«Це прекрасний результат, правда. По-перше, це говорить про те, що мої пріоритети – це результат, і досягати цього результату [треба] з тими людьми, які хочуть саме такого результату і чиє життя не вимірюється іншими цінностями. Тобто наші цінності співпадають щодо цих результатів. По-друге, політика змінює людей», – сказав він.
Президент зазначив, що слово «кумівство» він не хотів би використовувати.
«Але я дійсно вважаю, що немає дуже своїх і немає дуже чужих у політиці. Політика у нас змінює ситуацію, і треба бігти. Війна також [змінює]. Не всі побігли далі. Хтось побіг в інший бік, хтось трохи далі, а хтось навіть за кордон побіг. І може, навіть зараз біжить. Але це люди тікають від себе перш за все, а не від України, я впевнений у цьому», – пояснив Зеленський.
За його словами, «залишаються надійні, чи найнадійніші».
«Деякі люди мене здивували, які залишилися. Ми залишилися пліч-о-пліч», – наголосив президент.
Прізвищ він не називав.
Зеленський зазначив, що «час змінює людей, і вони змінюються, залишають тебе».
Контекст:
Зеленський став президентом 2019 року. У другому турі виборів, який відбувся 21 квітня, за нього проголосувало 73,22% українців, за п’ятого президента України, нинішнього нардепа від «Європейської солідарності» Петра Порошенка – 24,45%.
Перш ніж піти в політику, Зеленський працював у шоу-бізнесі.
Інавгурація Зеленського відбулася 20 травня 2019 року.
У травні 2022 року, після відкритого вторгнення Росії в Україну, Зеленський очолив рейтинг найвпливовіших людей світу за версією авторитетного американського щоденного видання Time – за нього проголосувало понад 3,3 млн опитаних, тобто 5%. Журнал пов’язав перше місце Зеленського з війною Росії проти України, наголосивши, що президент України є символом того, «як має діяти глава держави». Друге місце в рейтингу посів засновник SpaceX і гендиректор Tesla, американський бізнесмен Ілон Маск – він набрав 3,5% голосів.