Зеленський відповів, чи планують введення воєнного стану в Україні

«Щодо військового стану дуже просто, це питання для нас зрозуміле: ми віримо в те, що війни не буде потужної проти України і не буде широкої ескалації з боку Російської Федерації», – заявив президент України.

Якщо ж масштабна ескалація розпочнеться, то в Україні запровадять воєнний стан, додав Зеленський.

Контекст:

У 2014 році, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри факти й докази, які надає Україна.

У 2015 році Верховна Рада України визнала підконтрольні Росії райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями.

21 лютого 2022 року Рада безпеки РФ розглянула питання визнання «незалежними республіками» незаконних збройних формувань «ЛДНР». Ніхто з членів Ради безпеки РФ не виступив проти такого визнання.

Пізніше того ж дня президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання «незалежності» окупованих територій України й підписав відповідні укази у присутності ватажків незаконних збройних формувань «ДНР» та «ЛНР» Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази офіційно передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для «підтримання миру».

Дії РФ засудили у Євросоюзі та США. США вже запровадили санкції проти «ЛДНР», низка країн анонсувала обмеження. Байден своїм указом заборонив американцям інвестувати, вести торгівлю й фінансові операції з ОРДЛО. Також документ передбачає можливість запроваджувати санкції проти осіб, які після підписання указу і далі вестимуть економічну діяльність у цих регіонах, обіймати високі посади в компаніях, які працюють в ОРДЛО, або співпрацювати з особами, які підпадуть під санкції за цим документом.

Канада і Великобританія анонсували санкції у зв’язку з рішенням Путіна.

У зв’язку з подіями скликали Раду нацбезпеки та оборони України, її засідання перервали, але не закрили.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення РФ про визнання «незалежності» так званих «ЛДНР» Київ розцінює як порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Також воно може означати односторонній вихід РФ із Мінських угод та ігнорування рішень у межах нормандського формату, додав Зеленський.