Зірка фільму "В бій ідуть тільки "старики" Талашко: Що б я сказав росіянам, які підтримують політику Путіна щодо України? Геть! Руки геть! Це наша земля

Росіяни, які схвалюють агресію щодо України, мають пам’ятати, що в цьому конфлікті Україна відстоює свою територіальну цілісність. Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону заявив радянський і український актор Володимир Талашко, який зіграв старшого лейтенанта Сергія Скворцова у фільмі «В бій ідуть тільки «старики».

Гордон запитав у співрозмовника, що б він сказав росіянам, які підтримують політику свого президента Володимира Путіна щодо України.

«Ух, я б так хотів нагадати словами [українського поета Тараса] Шевченка, але щоб не сваритися… Я сказав би, що кров пораненого або вбитого російського чи українського солдата однаково червона. І сльози матері нашої, української, і матері в Росії – гіркі. І важко втрачати сина і на тому боці, і на цьому, і тій матері, і цій матері. Важко командиру втрачати своїх бійців, тому що зараз це, як їхні діти. Тому, як казав герой у нашій картині: «Вивчайте матчастину!». Учіть історію, читайте книги – там багато чого сказано», – закликав актор.

Він зазначив, що дослідники з усього світу стверджують, що російські війська на сході України присутні, і росіянам необхідно довіряти цій інформації. Воночас він обурився, що російську агресію заперечують не лише в РФ, а й деякі українські політики.

«Увесь світ говорить: «Вони там є», але колишня депутатка Верховної Ради якогось там скликання Наталія Вітренко на ворожому каналі говорить, що їх там немає», – заявив Талашко.

Тому, на його думку, про російську агресію треба нагадувати не лише росіянам, а й деяким українцям.

«Сьогодні треба говорити не тільки росіянам, держава яких в особі Путіна і всієї його верхівки воює [з Україною], але і нашим, «п’ятій колоні», сказати: «Геть! Руки геть! Тому що це наша земля», – сказав актор.

Інтерв’ю з Талашком вийде сьогодні на YouTube-каналі «В гостях у Гордона». Трансляцію розпочнуть о 18.00

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Одразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.