Ексчиновник КМДА сприяв привласненню курортно-оздоровчих і спортивних комплексів

Колишньому начальнику головного управління житлового господарства та майна міста КМДА повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (частина 2 статті 364 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

На думку слідства, у 1996-2000 роках міський чиновник діяв в інтересах службових осіб Федерації профспілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур» та інших підконтрольних ним юридичних осіб, які незаконно привласнювали та відчужували курортно-оздоровчі, спортивні й інші державні комплекси у їхньому віданні. На ці об’єкти нерухомості посадовець підписував накази про оформлення на них права колективної власності за відсутності правовстановлюючих документів.

Таким чином з держвласності вибули вісім об’єктів нерухомого майна загальною вартістю понад 300 млн грн.

Водночас, в межах цього кримінального провадження за клопотаннями прокурора судом арештовано та передано в управління АРМА 232 об’єкти нерухомості. Це курортно-оздоровчі, спортивні та інші державні комплекси, розташовані у різних регіонах України, серед яких готелі «Турист» та «Дружба» у м. Києві, санаторій «Жовтень» у Конча-Заспі, Одеській санаторій «Куяльник», «Моршинській» у Львівській області та «Поляна» на Закарпатті, Kyiv Sport Club та інше майно.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань. Оперативне супроводження здійснюють співробітники ДКІБ СБУ.