Європол розпочало пошуки злочинних активів підсанкційних осіб у зв’язку з агресією рф в Україні

Європейське поліцейське управління (Європол) розпочало пошуки злочинних активів, які належать людям та компаніям, що перебувають під санкціями у зв’язку з російським вторгненням в Україну. Операція називатиметься «Оскар».

Європол спільно з:

державами-членами ЄС, Євроюстом (Європейське агентство, що співпрацює з судовими та поліцейськими органами країн-членів ЄС) та Frontex (Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів) —

розпочало операцію «Оскар».

Її мета — підтримка фінансових розслідувань держав-членів ЄС, спрямованих на виявлення злочинних активів. Зокрема пошуки злочинних активів, що належать:

фізичним та юридичним особам, які потрапили під санкції у зв’язку з російським вторгненням в Україну.

Про це йдеться на офіційному сайті відомства у заяві від 11 квітня.

Операція «Оскар» також буде спрямована на підтримку кримінальних розслідувань держав-членів ЄС у зв’язку з обходом торговельних та економічних санкцій, запроваджених ЄС.

Європол надаватиме індивідуальну аналітичну підтримку розслідуванням, а також забезпечуватиме оперативну координацію, криміналістичну та технічну експертизу та фінансову підтримку відповідним національним органам.

Євроюст братиме активну участь в операції шляхом обміну стратегічною та оперативною інформацією. Крім того, Євроюст надаватиме юридичну допомогу та підтримку, а також зміцнюватиме співпрацю між національними слідчими та судовими органами. Зауважмо, Офіс генпрокурора уже розпочав співпрацю з Євроюстом.

Frontex посилить перевірку осіб, які перетинають зовнішні кордони ЄС та підпадають під дію санкцій у всіх сферах – на суші, на морі та у повітрі.