Мобільні групи з розслідування воєнних злочинів в Україні очолить австралійський ветеран

Австралієць Гленн Коломейц, який є ветераном Афганістану та Східного Тимору, а також колишнім слідчим поліції Нового Південного Уельсу, очолить мобільні групи з розслідування воєнних злочинів в Україні.

Про це пише «Українська правда» із посиланям на австралійську теле- й радіомовну корпорацію ABC.

Повідомляється, що Коломейца найняв фонд, що базується у Великій Британії, який працює за контрактом із Офісом генеральної прокуратури України.

Працюючи на посаді старшого прокурора з розслідування воєнних злочинів, він допоможе відповісти на 20 000 звинувачень, що залишилися нерозглянутими після вторгнення росії в Україну.

“Там є багато юристів, які вивчали міжнародне право, але їм потрібен колишній військовий, який має досвід роботи на землі та досвід роботи в поліції, вміння працювати на місцях злочинів з високою інтенсивністю”, — сказав Коломейц.

Розслідування воєнних злочинів буде зосереджено на кількох напрямках, включаючи відповідальність командування, невибіркові обстріли цивільних осіб та об’єктів інфраструктури, застосування сексуального насильства, примусове переміщення людей до росії та геноцид.

Справи, які стосуються відповідальності командування, будуть передані до Міжнародного кримінального суду (МКС).