НААУ проведе спецзасідання РАУ з представниками Робочої групи «Юстиція» при Нацраді з відновлення України від наслідків війни

11 листопада заплановане проведення спеціального засідання Ради адвокатів України, ініційоване НААУ. Для участі в ньому запрошені представники Секретаріату Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни, члени Робочої групи «Юстиція», створеної при цій раді, представники Міністерства юстиції України та народні депутати.

В НААУ зазначають, що приводом для проведення спеціального засідання РАУ став оприлюднений у липні 2022 року Проєкт плану відновлення України, розроблений Робочою групою «Юстиція» при Національній раді з питань відновлення України від наслідків війни. Серед іншого в ньому йдеться також і про реформування інституту адвокатури.

Рада адвокатів України 1 серпня розглянула матеріали цієї Робочої групи з питань удосконалення інституту адвокатури та направила відповідні звернення до всіх міжнародних та національних організацій, зокрема, до Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського комісара з питань юстиції, CCBE, Асоціації європейських адвокатур, Президента України, Верховної Ради, Комітету ВР з питань правової політики, де зазначено, що такі пропозиції,  які сформовано без участі представників самої адвокатури – представників НААУ, є замахом на членство України в Європейському Союзі та національну безпеку держави. Листи також було надіслано до Міністерства юстиції України, де наголошувалося, що Робочу групу, яка висуває пропозиції з реформування адвокатури, сформовано без участі представників самої адвокатури, що є порушенням міжнародних угод і зобов’язань, взятих Україною на шляху до європейської інтеграції.

НААУ не отримала конкретних відповідей на запити про склад Робочої групи, яка займається питаннями реформування адвокатури. Тому в організації вважають, що оприлюднені пропозиції Робочої групи «Юстиція» щодо децентралізації самоврядування адвокатів, зміни статусу Національної асоціації адвокатів України як єдиної професійної організації адвокатів, збільшення термінів давності притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначення вимог до форми та змісту заяви (скарги) щодо неналежної поведінки адвоката та змісту рішення в дисциплінарній справі, створення єдиного ресурсу для збору, зберігання, захисту, обліку і пошуку дисциплінарної практики, а також оновлення правил адвокатської етики і кваліфікаційних вимог є неприйнятними і не можуть бути ухвалені.