НАТО посилює свою політичну та практичну підтримку Україні

Союзники НАТО посилюють свою політичну та практичну підтримку Україні, оскільки вона продовжує захищатися від повномасштабного вторгнення Росії. В Україну направляються тисячі одиниць протитанкової зброї, сотні ракет протиповітряної оборони та тисячі запасів стрілецької зброї та боєприпасів. Союзники також надають фінансову та гуманітарну допомогу на мільйони євро, включаючи медичні товари, щоб допомогти українським силам.

Бельгія, Канада, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Велика Британія та США вже відправили або схвалюють значні поставки військових обладнання в Україну.

Україна вже отримала критично важливу зброю, зокрема ракети Javelin і зенітні ракети, від союзників по НАТО, а також мільйони євро фінансової допомоги.

Албанія, Болгарія, Хорватія, Данія, Угорщина, Ісландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Велика Британія та США пропонують гуманітарну допомогу або відкривають свої кордони для українських біженців. Хорватія, Польща та Румунія вже приймають українських біженців. Італія також надає негайну фінансову допомогу українському уряду, а Туреччина поглибила свої оборонні зв’язки з Україною та доставляла гуманітарну допомогу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав:

«Я вітаю те, що члени Альянсу активізують підтримку України, надаючи додаткове військове обладнання, фінансову та гуманітарну допомогу. Самооборона є правом, закріпленим у Статуті ООН, і союзники допомагають Україні підтримувати це право. Це є чітким сигналом повної підтримки НАТО суверенітету та територіальної цілісності України».

Ці додаткові внески спираються на багаторічну допомогу НАТО Україні. НАТО допомагає навчати, фінансувати та реформувати українські збройні сили та оборонні установи з 2014 року. У нинішній кризі Альянс допомагає координувати запити України на допомогу та підтримує союзників у доставці гуманітарної та нелетальної допомоги.