Суддя повинен розглядати 183-215 справ на рік – О.Маловацький

Для того, щоб ухвалювати справедливі рішення у розумні строки, суддя повинен розглядати 183-215 справ на рік, залежно від спеціалізації суду і категорій справ.

Такий показник як базовий назвав Олексій Маловацький ексзаступник голови Вищої ради правосуддя, підбиваючи підсумки 2-рчного перебування на адміністративній посаді на брифінгу 26 січня ц.р.

Зокрема Олексій Маловацький, розповів, що ВРП тривалий час працювала над тим, щоб визначити належний рівень навантаження на суддю. На його думку це одне з прямих завдань ВРП у аспекті адміністрування судової системи.

Зокрема ВРП затвердила класифікатор витрати годин, необхідних для розгляду справи. Крім того, вже визначено, що суддя має 200-205 робочих днів на рік (виключені час відпусток та вихідні/святкові дні). З цього можна зробити підрахунок, скільки за робочий час можна розглянути справ. Цей показник ще ВРП не затвердила, але він коливається у діапазоні 183-215 справ на рік.

Тобто суддя повинен розглядати 183-215 справ на рік, а сьогодні середнє навантаження на суддю в Україні становить 1000 справ.

Пан Маловацький висловив сподівання, що робота з удосконалення адміністрування продовжиться, і цей норматив буде затверджений.

Надалі, на його переконання, конституційний обов’язок ВРП визначити, відштовхуючись від цього показника,

Встановлення адекватного навантаження є запорукою того, що судді зможуть розглядати справи у розумні строки, належним чином вивчати їх та обґрунтовувати свої рішення. Адекватне навантаження повинно бути базовим для вирішення питання про кількість суддів, необхідних у конкретному суді та країні в цілому.

Надалі від кількості суддів належить визначити кількість помічників судді та інших працівників апаратів судів.

Нагадаємо, вчора припинилися повноваження двох членів ВРП, зокрема Олексія Маловацького. Рада продовжила роботу у складі 15 членів.