Викрито чергового екснардепа на незаконному одержанні компенсації за житло

24 жовтня 2022 року народному депутату VIII скликання повідомлено про підозру у незаконному одержанні 117,65 тис. грн компенсації за житло. НАБУ і САП кваліфікують його дії за частиною 1 статті 364 Кримінального кодексу України. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Колишній народний обранець наразі обіймає одну з керівних посад у Рахунковій палаті. У вересні 2017 року, як встановило слідство, він подав до Апарату Верховної Ради заяву про щомісячну компенсацію вартості оренди житла або винаймання готельного номера. Однак на момент подання цієї заяви нардеп уже мав у власності придатну для проживання квартиру в новобудові на Печерську в Києві. Що не завадило йому незаконно одержувати впродовж наступних шести з половиною місяців 117,65 тис. грн із бюджету ВР.

У НАБУ нагадують, що загалом його детективи викрили вісьмох нардепів на незаконному одержанні понад 4,4 млн грн компенсації за житло. У семи справах розслідування закінчили і скерували до ВАКС, який ухвалив рішення стосовно шести нардепів. Наразі один обвинувальний вирок – стосовно колишнього нардепа Руслана Сольвара – набув законної сили, його засудили до трьох років позбавлення волі. Ще два  екснардепи – Олександр Черненко та Олександр Пресман – пішли на угоду з обвинуваченням й отримали три роки позбавлення волі із відповідним іспитовим строком, також вони добровільно відшкодували 580 тис. грн і 929 тис. грн відповідно. Загалом нардепи після викриття детективами НАБУ повернули до бюджету понад 4,22 млн грн.