Батько нового заступника голови СБУ має паспорт Росії

Сергій Наумюк раніше підтверджував наявність громадянства РФ у батька та брата, але запевняв, що це було «вимушене» рішення.

Батько новопризначеного заступника голови Служби безпеки Сергія Наумюка має чинний паспорт РФ. Це підтверджено витягом з автоматизованої системи Роспаспорт, повідомляють журналісти проєкту Схеми 26 травня.

Згідно з витягом з реєстру Роспаспорт, Анатолій Наумюк отримав російський паспорт у 2015 році. Нині має індивідуальний податковий номер платника податків у Росії. Номера паспорта немає у списку недійсних паспортів, що було підтверджено перевіркою у Головному управлінні з питань міграції МВС Росії.

Сам Наумюк раніше визнавав, що його батько та брат мають російське громадянство, але стверджував, що вони відмовилися від нього.

Пресслужба СБУ заявила, що Наумюк пройшов усі необхідні перевірки перед призначенням на посаду, а його родичі очікують на скасування громадянства РФ, проте розгляд відповідних заяв блокується уповноваженими органами Росії.   «Близькі родичі Сергія Наумюка є громадянами України, водночас про наявність у його батька та брата паспортів Російської Федерації Сергій Наумюк повідомляв раніше. Ці документи були отримані після окупації Луганська у 2014 році, де проживали обидва родичі. Після виїзду з тимчасово захопленого регіону вони подали заяви на відмову від російського громадянства. Однак наразі уповноважені органи РФ свідомо блокують розгляд відповідних заяв», — йдеться у повідомленні.    Зазначається, що наразі батько та брат Сергія Наумюка постійно перебувають на території США, де очікують на скасування громадянства Росії. Вони виступають проти дій РФ, яка розпочала повномасштабну війну в Україні.

Нагадаємо, 25 травня президент Володимир Зеленський призначив своїм указом Сергія Наумюка заступником голови СБУ.

Примус до російського паспорта: геноцид триває