До України повернувся політв’язень, який 9 років провів у колонії РФ

Зараз чоловік знаходиться у рідному Івано-Франківську разом із сім’єю та відновлює документи.

До України після 9 років російської колонії повернувся Микола Шиптур. Про це повідомляє Об’єднання родичів політв’язнів Кремля.

Зазначається, що зараз чоловік знаходиться у рідному Івано-Франківську разом із сім’єю.

«18 квітня Микола залишив РФ через грузинський кордон. На попутці Шиптур дістався Тбілісі, де його зустрів друг. З пересадками в Єревані та Кишиневі Шиптур нарешті повернувся на Батьківщину», — йдеться у повідомленні.

Чоловіка затримали 9 березня 2014 року та увʼязнили за участь у проукраїнській акції з нагоди 200-річчя дня народження Т. Шевченка в Севастополі. Під тортурами Миколу змусили свідчити проти себе. 7 березня він був звільнений у зв’язку з закінченням строку позбавлення свободи та понад два місяці знаходився у Центрі тимчасового утримання іноземних громадян у Ростовській області.

За словами Шиптура, у Центрі йому говорили, що додому він зможе повернутися лише після війни, оскільки відсутні консульські зв’язки.

«Міграційна служба РФ стверджувала, що зовсім скоро відпустить мене, але точних термінів не вказувала. Ці розбіжності викликали в мене велику тривогу, але одного ранку все швидко та раптово вирішилося», — розповів він.

Раніше повідомлялося, що незаконно засуджений у справі Хізб-ут-Тахрір кримський татарин Арсен Джеппаров вийшов на волю.

Нагадаємо, у російській колонії помер український політв’язень Костянтин Ширінг, незаконно звинувачений у «шпигунстві».