ЄС дозволив Росатому добудувати АЕС в Угорщині

Рішення Єврокомісії прискорить реалізацію проєкту Пакш і дозволить ввести в експлуатацію Пакш-2 на початку 2030-х років.

Європейська комісія дозволила подальшу участь Росатома в добудові угорської атомної електростанції Пакш. Про це повідомив міністр закордонних справ Петер Сійярто, пише Euronews.   Він нагадав, що контрактам на будівництво нових блоків АЕС Пакш вже дев’ять років, і за цей час змінилися юридичні та технічні обставини.   Для якнайшвидшого завершення будівництва необхідно внести зміни до контрактів, критерії яких були узгоджені в Москві з представниками Росатома. Ці зміни Угорщина передала до Європейського Союзу для затвердження згідно з європейським законодавством, і Єврокомісія 23 травня їх схвалила.   Це рішення прискорить реалізацію проєкту Пакш і дозволить ввести в експлуатацію Пакш-2 на початку 2030-х років.   «Ядерна енергетика має вирішальне значення для Угорщини, і будівництво нових блоків АЕС Пакш є довгостроковою гарантією безпеки енергопостачання Угорщини», — заявив Сійярто. Пакш — єдина атомна електростанція Угорщини, термін експлуатації якої після модернізації було продовжено до 2030-х років.
Проєкт Пакш II — розширення АЕС Пакш вартістю 12 мільярдів євро, яке здійснюється під керівництвом Росатома й фінансується переважно за рахунок російського державного кредиту. Минулого року Управління з атомної енергетики Угорщини видало дозвіл на цей проєкт.   Саме через цей проєкт Угорщина активно виступає проти будь-яких санкцій проти ядерного сектора Росії.