Іран випробував нову балістичну ракету

Швидкість ракети Khаibar досягла 16 Махів за межами атмосфери і 8 Махів всередині атмосфери, стверджують в Ірані.

В Ірані пройшли випробування нової балістичної ракети Khorramshahr-4, яку ще називають Khаibar. Дальність її пуску 2000 кілометрів, повідомляє IRNA у четвер, 25 травня.

Зазначено, що ракету представили у присутності міністра оборони та підтримки Збройних сил Ірану генерала Мохаммада-Рези Аштіяні.

Стверджується, що Khаibar – ракета на рідкому паливі з дальністю польоту 2000 км. Вона здатна нести боєголовку вагою до 1500 кг. Серед особливостей ракети – наявність системи наведення та управління на середній ділянці польоту. Використання цієї системи та двигунів наведення в боєголовку призводить до контролю стану та коригування траєкторії боєголовки поза атмосферою, де відбувається керування цією ракетою.

«Ця особливість призводить до того, що ракета Khаibar не потребує діяльності системи наведення та управління в атмосфері і таким чином повністю несприйнятливий до атак РЕБ. Завдяки своєму двигуну швидкість ракети Khаibar досягла 16 Махів за межами атмосфери і 8 Махів всередині атмосфери», – йдеться у повідомленні.

Раніше Іран оголосив про створення гіперзвукової балістичної ракети, здатної знищувати морські транспортні рухомі засоби.

А у листопаді минулого року командувач ВПС Корпусу вартових ісламської революції Емір Алі Гаджізаде заявив, що Іран розробив нову балістичну ракету.

Іран представив ЗРК Бавар-373 далекого радіусу дії