Київ та Сеул посилюють співпрацю у сфері відновлення України

Сторони підписали меморандум, який передбачає співробітництво з державними і приватними партнерами Південної Кореї.

Київ та Сеул посилюють співпрацю у сфері відновлення Україні. Відповідний меморандум підписали український міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і міністр землі, інфраструктури та транспорту Південної Кореї Вон Хі-рьон, повідомила 25 травня пресслужба Мінвідновлення.

Зазначається, що меморандум розрахований на п’ять років і спрямований на посилення співпраці з представниками державного і приватного сектору Південної Кореї щодо комплексного територіального планування, містобудування, розвитку транспортної та соціальної інфраструктури, децентралізованої енергетики тощо.

Як наголосив Кубраков, документ започатковує системну двосторонню співпрацю у сфері відновлення. Він додав, що Україна зацікавлена як в обміні досвідом й експертизою, так і в безпосередній участі уряду та приватних компаній Республіки Корея в проектах відновлення.

Під час зустрічі з високопосадовцями та представниками бізнесу Південної Кореї представники України окремо обговорили проекти концесії порту Чорноморська, розвиток Дунайського кластеру та підтримку Зернової ініціативи.

Наголошується, що південнокорейську сторону зацікавила цифрова екосистема управління відбудовою DREAM, яку впроваджує Міністерство відновлення. 

Нагадаємо, за оцінками ООН, для відновлення інфраструктури України, яка була пошкоджена ударами РФ, необхідно 411 мільярдів доларів. 

Південна Корея направила в Україну сотні тисяч боєприпасів — ЗМІ