Китай знайшов причину "кризи" в Україні

Нинішня «українська криза» – це трагедія, якої можна було уникнути, вважають у китайському МЗС.

Першопричиною «кризи в Україні» начебто стали проблеми з управлінням безпекою в Європі. Таку точку зору оприлюднила у четвер, 25 травня, речниця китайського МЗС Мао Нін, коментуючи переговори спецпосланця Лі Хуея в Берліні.

«Українська криза» – це трагедія, якої можна було уникнути, але вона дійшла до того розвитку, де перебуває сьогодні. По суті, «українська криза» є вибухом проблем, накопичених в управлінні безпекою в Європі», – сказала Мао.

За її словами, Китай формулює позицію щодо цього конфлікту на основі власних суджень, «виходячи із суті проблеми», і твердо стоїть на боці миру та діалогу.

«Ми були і залишатимемося відданими сприянню мирним переговорам. Ми готові працювати з міжнародною спільнотою, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у пошуках політичного врегулювання «кризи в Україні», – зазначила речниця МЗС.

Нагадаємо, цього тижня спецпредставник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей у рамках своєї місії здійснив візит до Парижа і Берліна, де обговорив перспективи політичного врегулювання війни в Україні з місцевими дипломатами. Раніше спецпредставник КНР відвідав Київ і Варшаву.

Очікується, що сьогодні Лі Хуей проведе переговори у Москві.