Конгресмени США вимагають негайно передати Україні активи РФ

Представники обох партій США вважають, що президентських повноважень достатньо, щоб провести таку конфіскацію.

Група американських конгресменів звернулася з відкритим листом до президента США Джо Байдена, в якому закликала його використати свої повноваження, щоб конфіскувати активи російського центробанку і негайно надати їх Україні. Лист підписали законодавці від обох провідних партій США, передає у середу, 24 травня, Голос Америки.

У своєму листі американські законодавці підкреслили, що конфіскація активів має відбуватись в рамках міжнародних норм.

«Російська кривава і неспровокована війна проти України — найбільша загроза міжнародному правопорядку з Другої світової війни, — йдеться в листі. — Працюючи в рамках міжнародного правопорядку, нашої власної Конституції і законів, Сполучені Штати повинні бути лідерами в осуді російської агресії, забезпеченні міцної підтримки України та притягненні Росії до відповідальності за воєнні злочини, втрати та спустошення, яких вона завдає».

На переконання законодавців, президентських повноважень достатньо, щоб провести таку конфіскацію. Як приклад вони наводять рішення тогочасного президента США Джорджа Буша в 2003 році передати приблизно 1,7 млрд доларів коштів Іраку на компенсації для жертв тероризму, а також те, що в 2012 році кошти центрального банку Ірану були передані на компенсації для жертв тероризму. Адміністрація Байдена також прийняла рішення почати ліквідацію активів афганського центробанку обсягом 7 мільярдів доларів для компенсації жертвам тероризму, нагадують законодавці.

«Міжнародна спільнота чітко висловилась про те, хто має нести витрати цієї війни — єдине питання, це коли Путін заплатить за спустошення, яких він завдав Україні», — пишуть законодавці.

Вони підкреслили, що це — моральний, політичний та стратегічний обов’язок — використати ці активи зараз і допомогти Україні здобути мир.

Як повідомлялося, два тижні тому генеральний прокурор США санкціонував перше передання конфіскованих російських активів Україні для відбудови.

Нагадаємо, наприкінці березня повідомлялося про початок роботи робочої групи ЄС з передачі активів РФ Україні.