Контратаки ЗСУ ускладнюють росіянам вивід "вагнерівців" з Бахмута — ISW

Російським військам може бути важко замінити сили Вагнера в Бахмуті, а успішні обмежені та локалізовані українські контратаки, ймовірно, ускладнять їхню здатність це зробити.

Успішні українські контратаки на флангах Бахмута можуть ускладнити російську операцію з заміни ПВК Вагнер в місті. Про це йдеться в щоденному аналізі Інституту вивчення війни (ISW) за підсумками п’ятниці, 26 травня.

«Зниження темпів російських наступальних операцій у районі Бахмута та повідомлення про триваючу операцію з надання допомоги на місці, ймовірно, нададуть українським силам у цьому районі ініціативу розпочати новий етап операцій навколо міста, якщо вони того захочуть», — підкреслили в ISW.

Також експерти ISW не спостерігали візуальних підтверджень того, що регулярні російські сили займають позиції «вагнерівців» у самому Бахмуті або що найманці залишають місто.

Раніше у четвер ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин заявив про вихід найманців з Бахмута. До 1 червня основа частина «вагнерівців» перебазується у тилові табори, запевнив він.

У ЗСУ підтвердили відхід «вагнерівців» у Бахмуті