Кулеба заявив, що Лавров по його слідах готує візит до Африки

Кремль слідкує за турне Кулеби, оскільки після кожного візиту надсилає свого посла, аби той переконував лідерів африканських країн в «недоречності» зустрічі з українським міністром.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Африка залишається територією дипломатичного двобою. І щоб не втратити свій так званий «авторитет» на континенті, Росія готує турне міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

«Все, звісно, непросто. Тому що 30 років Росія тут дуже потужно працювала й сіяла свою пропаганду. Переконує у тому, що вона є рятівником та захисником Африки», — зазначив міністр.

За словами Кулеби, Кремль слідкує за його турне, оскільки після кожного візиту надсилає свого посла, аби той переконував лідерів африканських країн в «недоречності» зустрічі з українським міністром.

«Лавров планує по моїх слідах одразу говорити з тими людьми, з якими я говорив, готує свої візити. Африка, це простір дипломатичного двобою. На жаль, хотілося б, щоб росіяни визнали свою поразку й припинили свої безглузді спроби. Однак, боротьба триває. Треба боротись за кожен куточок світу, оскільки інтерес України є в кожному куточку», — додав глава МЗС України.

Як відомо, днями Кулеба розпочав друге турне країнами Африки та анонсував низку важливих зустрічей з африканськими лідерами та бізнесом. Під час свого візиту він планує вирішити три ключові завдання, серед яких: залучити країни до втілення «формули миру» президента України Володимира Зеленського; заручитись підтримкою безперебійного експорту в межах Чорноморської зернової ініціативи; створити нові можливості для українського бізнесу.

Наразі Кулеба перебуває в аеропорту Ефіопії та очікує на свій рейс до наступної африканської країни — Руанди.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України заявив, що африканські лідери хочуть приїхати до України з мирною місією.