НАБУ виявило махінації з вугіллям на пів мільярда

З листопада 2015 року по січень 2017 року підприємство реалізувало приватній компанії-посереднику 756 тис. тонн вугілля за ціною, втричі нижчою за ринкову, а компанія-посередник продала це ж вугілля, але вже за ринковою ціною.

НАБУ оголосило про підозру колишньому в.о. гендиректора ДП Вугільна компанія Краснолиманська. Йдеться про 336 мільйонів гривень збитків підприємству і понад 210 мільйонів гривень збитків довкіллю. Про це повідомила пресслужба НАБУ.

«Завдяки своєчасним діям детективів і прокурорів корупційну схему викрили і зупинили: у 2019 році суд задовольнив позов про визнання недійсним договору між ДП та компанією-посередником. Таким чином, вдалося запобігти завданню ще більшої шкоди державі», — йдеться у повідомленні пресслужби.

Слідство з’ясувало, що з листопада 2015 року по січень 2017 року підприємство реалізувало приватній компанії-посереднику 756 тис. тонн вугілля за ціною, втричі нижчою за ринкову. Потім компанія-посередник продала це ж вугілля, але вже за ринковою ціною ПАТ Центренерго (78,289% акцій компанії належать державі).

«Через цю схему ДП недоотримало потенційний прибуток у розмірі понад 336 млн грн», — повідомляють у НАБУ.

Повідомляється також, що в листопаді 2015 року ДП без відповідного дозволу видобуло понад 112,5 тис тонн вугілля, що завдало шкоду довкіллю на суму понад 210 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ викрило корупційну схему у Верховному Суді.