НАТО чекає, що Грузія дотримуватиметься санкцій проти РФ — Столтенберг

Генсек Альянсу нагадав, що Альянс підтримує Грузію вже багато років і висловив очікування дотримання санкцій проти РФ.

У НАТО очікують, що Грузія, яка не є членом Альянсу, але отримує від нього допомогу, дотримуватиметься санкцій, які ускладнюють для Росії фінансування та організацію її загарбницької війни проти України. Про це у середу, 24 травня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Укрінформ.

Так, у рамках щорічного Брюссельського форуму в ході дискусії Столтенберг заявив, що такі країни, як Грузія намагаються чинити спротив російській агресії. Саме тому на Мадридському саміті НАТО прийняли рішення наростити допомогу для цих країн, і Грузія є найбільш показовим прикладом.

Столтенберг зазначив, що Альянс підтримує Грузію вже багато років, зокрема у впровадженні реформ, адже саме в Грузії ще у 2008 році проявилася тенденція російської агресивної поведінки проти сусідів, коли війська РФ вторглися в цю країну та захопила частину її територій.

«Важливо, щоб Грузія керувалася демократичними цінностями, в які ми всі віримо. Ми очікуємо від країн, що не є членами НАТО, дотримання санкцій проти РФ», — сказав Столтенберг.

Він додав, що Кремль намагається своїми ворожими діями наростити вплив та контролювати країни колишнього Варшавського договору і сусідні з Росією держави.

Нагадаємо, 10 травня президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким дозволив громадянам Грузії відвідувати Росію без оформлення віз терміном до 90 днів. Крім того, він скасував заборону на польоти російських авіакомпаній та продаж турів до Грузії.

Вже 19 травня в грузинському аеропорту Шота Руставелі приземлився перший за чотири роки прямий рейс Москва-Тбілісі. Його зустріли акцією протесту. 

У Держдепі пообіцяли Грузії вжити заходи через авіасполучення з РФ