Нідерланди виділять €260 млн на боєприпаси для ЗСУ

Йдеться про спільну закупівлю снарядів для України країнами ЄС, про що було домовлено у березні цього року.

Нідерланди виділять 260 млн євро на закупівлю 155 мм артилерійських боєприпасів для України. Про це повідомило Міноборони Нідерландів у середу, 24 травня.

Зазначається, що йдеться про спільну закупівлю для України країнами ЄС, об’єднати зусилля було домовлено у березні цього року.

«Військова підтримка України, розширення виробничих потужностей та нові оборонні проєкти. Про це, зокрема, говорили у Брюсселі міністри оборони ЄС. Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що Нідерланди виділяють 260 млн євро на спільну закупівлю боєприпасів для України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що велика кількість українських військових проходить підготовку в рамках навчальної місії ЄС.

На кінець травня вже підготовлено близько 15,2 тис. українських військових, з яких частина готувалася Нідерландами.

Також під час зустрічі міністри оборони обговорили пропозицію єврокомісара Тьєррі Бретона, що передбачає виділення 500 млн євро з бюджету ЄС на збільшення потужностей оборонної промисловості. Це вкрай необхідно для продовження військової підтримки України та поповнення її власних запасів.

Нагадаємо, що Нідерланди можуть стати першою країною, яка передасть Україні винищувачі F-16. ЗМІ повідомили, що країна відмінила продаж літаків приватній компанії.