Норвегія дасть ЗСУ вісім MLRS і три радари Arthur

Бьорн Арільд Грам зазначив, що ця зброя раніше дала Україні можливість атакувати російські лінії постачання.

Осло передасть Києву три радари Arthur та вісім далекобійних реактивних артилерійських установок типу MLRS. Допомога Норвегії виділяється у тісній співпраці з Великобританією. Про це заявив норвезький міністр оборони Бьорн Арільд Грам.

«Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла продовжувати свою боротьбу за свободу та незалежність. Необхідно більше озброєнь, і це ті потужності, які дуже потрібні для України, яких ми не змогли б надати без тісної співпраці з Великобританією», — зазначив урядовець.

Посадовець додав, що ця зброя мала великий вплив на війну і дала Україні можливість атакувати російські лінії постачання та виводити з ладу низку важливих цілей за лінією фронту.

За його словами, Норвегія також ухвалила рішення передати Україні три радари Arthur для виявлення ворожої артилерії. Раніше такі радари передавала Британія.

Arthur — контрбатарейний радарний комплекс, розроблений шведською компанією Ericsson Microwave Systems спільно зі збройними силами Норвегії та Швеції.

Як ми вже повідомляли, американо-норвезькі комплекси NASAMS вже півроку перебувають на озброєнні ЗСУ.

За цей період українські зенітники знищили більше сотні російських ракет та безпілотників. Під час деяких атак Росії NASAMS демонструють ефективність на рівні 100%.