Одесит налагодив нелегальну схему видачі паспортів моряка

Мешканця Одеси, який налагодив схему одержання хабарів за вплив на посадових осіб навчальних та медичних закладів, а також членів державних кваліфікаційних комісій, які видають кваліфікаційні документи моряка (ч. 2 ст. 369-2 КК). Про це повідомляє столична прокуратура.

Підозрюваний спільно з іншими учасниками злочинної групи розробили механізм та створили обставини, за яких особи, які мають намір отримати документи на дозвіл працювати на морських суднах чи підтвердити кваліфікацію моряка, були змушені звертатися до підконтрольних учасникам групи фірм-посередників та надавати неправомірну вигоду за оформлення відповідних документів.

Отримати ці документи без хабаря було фактично не можливо. За наявності певної суми будь-хто, в тому числі без відповідної освіти та медичного обстеження, мав змогу отримати документи моряка міжнародного зразка, свідоцтво та медичний сертифікат.

Чоловік з червня 2022 року по січень 2023 року отримав 100 тис. гривень за виготовлення цих документів.

Його затримали під час одержання 1,1 тис. доларів. Під час затримання зловмисник спробував втекти, вистрибнувши з вікна другого поверху, проте був зупинений оперативниками.

Наразі чоловіку повідомлено про підозру та взято під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі 805 тис. гривень. Встановлюються інші учасники протиправної схеми, у тому числі серед службових осіб, для притягнення їх до відповідальності.

1 1 голосРейтинг статьи Подписаться авторизуйтесьУведомить о новых последующих комментарияхновых ответах на мои комментарии Label {} [+] Имя* Email* Веб-сайт Label {} [+] Имя* Email* Веб-сайт 0 комментариев Межтекстовые ОтзывыПосмотреть все комментарии