ПЦУ проситиме перенести День захисників і захисниць на нову дату

Православна церква України попросить перенести державне свято з 14 на 1 жовтня, зазначив митрополит.

Православна церква України (ПЦУ) проситиме владу перенести державне свято День захисників і захисниць України, яке нині відзначається 14 жовтня, на 1 жовтня. Про це повідомив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) в інтервʼю Радіо Свобода.

«Моя була ініціатива звернутися до органів державної влади відповідних, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання цього питання, згідно з церковним календарем за новим стилем, як ми його називаємо, відповідно тих свят, які до нього прив’язані. А це Покрова і День Державності. Фактично це тільки два свята, які ми відзначаємо спільно з державою, які збігаються з церковними святами, державні дати. А Різдво 25 грудня — воно і так уже було оголошене державою вихідним днем», — розповів він.   Як відомо, 14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць, це офіційний вихідний. Свято повʼязане з церковним днем Покрови пресвятої Богородиці, який за схваленим ПЦУ новоюліанським календарем припадатиме на 1 жовтня.   День Української Державності — державне свято, але не вихідний день, відзначається щороку 28 липня, в День хрещення Київської Русі-України.

Нагадаємо, напередодні Православна церква України ухвалила рішення про перехід на новий церковний календар. З 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем.