Президент Бразилії обговорив Україну з Путіним

Лула да Сілва повідомив Володимиру Путіну, що не приїде до нього на економічний форум у Санкт-Петербурзі.

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва зателефонував російському лідеру Володимиру Путіну і обговорив з ним питання, пов’язані з досягнення миру в Україні. Про це він повідомив у Twitter в п’ятницю, 26 травня.

«Я щойно розмовляв по телефону з президентом Росії Володимиром Путіним… Підтвердив готовність Бразилії разом з Індією, Індонезією та Китаєм до діалогу з обома сторонами конфлікту для досягнення миру», – написав він.

Лула да Сілва також повідомив, що не зможе на запрошення Путіна прибути до Росії для участі у Петербурзькому міжнародному економічному форумі, який заплановано на червень.

У свою чергу Кремль підтвердив, що у Путіна була «конструктивна і змістовна розмова» з президентом Бразилії.

«Президент Росії дав принципові оцінки розвитку ситуації навколо України, підтвердивши при цьому відкритість російської сторони до діалогу на політико-дипломатичному треку, який, як і раніше, заблокований Києвом та його західними спонсорами», – йдеться у повідомленні.

Президент Бразилії, як уточнили у Кремлі, «виклав своє бачення можливих посередницьких зусиль щодо пошуку шляхів урегулювання конфлікту в Україні».

Лула да Сілва також поділився з Путіним своїми враженнями від участі у нещодавньому саміті G7, на якому був присутній президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, раніше у травні Зеленський зустрівся зі спецрадником президента Бразилії з міжнародних питань Селсо Аморімом. Дипломату детально пояснили, у чому полягає українська формула миру.

Також повідомлялося, що президент Бразилії засудив воєнне вторгнення Росії в Україну.