США погодили продаж Україні ЗРК NASAMS

Уряд України запросив закупівлю зенітно-ракетної системи NASAMS на 285 мільйонів доларів.

США погодили продаж Україні зенітно-ракетної системи NASAMS та супутнього обладнання на 285 мільйонів доларів. Відповідний документ затвердив Державний департамент США, повідомляє Агентство співробітництва в галузі безпеки оборони Міністерства оборони США.

Зазначається, що Уряд України запросив закупівлю національної перспективної зенітно-ракетної системи NASAMS, яка включає:

один радар AN/MPQ-64F1 Sentinel; Центр розподілу вогню (FDC); пускові установки; приймачі GPS; набори інструментів; первинні двигуни; технічна підтримка уряду США та підрядників.

«Цей пропонований продаж підтримає цілі зовнішньої політики та цілі національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки країни-партнера, яка є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі», — йдеться у повідомленні.

У Держдепі зазначили, що Україна гостро потребує підвищення своїх можливостей щодо захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання та ефективне розгортання цього потенціалу підвищить здатність України захищати свій народ та критично важливу національну інфраструктуру.

Нагадаємо, американо-норвезькі комплекси NASAMS вже півроку перебувають на озброєнні ЗСУ. За цей час українські зенітники знищили більше сотні російських ракет та безпілотників. Під час деяких атак Росії NASAMS демонструють ефективність на рівні 100%.