США засудили домовленості Росії та Білорусі щодо розміщення ЯЗ

Речник Держдепу Метью Міллер заявив, що нинішні дії РФ доводять безвідповідальність Москви щодо ядерної зброї.

США засудили домовленості між РФ і РБ щодо розміщення на території Білорусі тактичної ядерної зброї (ЯЗ) Росії. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер на брифінгу в Вашингтоні.

«Ми рішуче засуджуємо ці домовленості. Це останній приклад безвідповідальної поведінки Росії з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну понад рік тому», — зазначив він.

Урядовець додав, що Вашингтон чітко наголошував Росії: використання хімічної, біологічної чи ядерної зброї в розв’язаній нею війні «призведе до тяжких наслідків».

США нині не бачать жодних ознак підготовки Росії до застосування ядерної зброї та не вбачають необхідності вносити зміни в розташування власних стратегічних ядерних сил, додав представник Держдепу США.

Як відомо, в четвер, 25 травня, міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про розміщення тактичної ЯЗ на білоруській території.

Нагадаємо, формальний білоруський лідер Александр Лукашенко заявив, що російська ядерна зброя вже почала переміщуватись у Білорусь в межах двосторонніх домовленостей.