У Чернігові тролейбусне управління скоротило два маршрути

Чернігівці помітили, що останнім часом дуже складно, особливо за нинішніх погодних умов, дочекатися на 8-й тролейбус.

Петицію щодо відновлення нормальної роботи тролейбусного маршруту № 8 оприлюднив чернігівець Дмитро Костюк в однойменному розділі на сайті Чернігівської міської ради.

Автор клопотання обурений не тільки тим, що з листопада був скорочений випуск тролейбусів на даний маршрут, а й тим, що ЧТУ скасувало останній рейс «вісімки», який завжди мав постійний попит і існував десятиліттями. Відтепер маршрут закінчує свою роботу на Пухова о 20:45 – жоден з міських маршрутів не припиняє роботу так рано.

 «Внаслідок величезних інтервалів руху користуватися тролейбусом «платному» пасажиру стало вкрай незручно, маршрут не виконує своєї головної функції у пікові години, оскільки виїжджає із спального району Бєлова-Пухова-Доценка або занадто рано, або занадто пізно. Тобто єдина роль вісімки в сьогоднішньому вигляді – перевезення пільговиків, які чекають тролейбус по півгодини. У зв’язку з цим прошу повернути на маршрут №8 випуск п’яти тролейбусів та збільшувати його за наявності можливості», — пише чернігівець.

 За коментарем щодо ситуації ми звернулись до речника КП «ЧТУ» Микити Вікторова.

 Він підтвердив факт скорочення випуску тролейбусів не тільки на вище зазначеному маршруті, а ще й на 5-му.

 За словами пана Вікторова, починаючи з листопада місяця була скорочена кількість тролейбусів на 8-му маршруті з 5-ти до 4-х машин, а на 5-му загалом залишили тільки три машини.

 Ці вимушені міри пов’язані з нестачею кадрів у тролейбусному управлінні, зокрема водіїв та кондукторів. На підприємстві вже протягом тривалого часу відкриті дані вакансії, але бажаючих практично нема.

Тому й було прийняте рішення скоротити кількість тролейбусів на маршрутах з найнижчим пасажиропотоком. Під «скорочення» потрапили «п’ятірка» та «вісімка». Адже саме ці маршрути користуються найбільшим попитом серед пільговиків, тому вважаються нерентабельними для міста.

 Як тільки проблему кадрів буде вирішено, то випуск тролейбусів на ці маршрути теж збільшиться, каже речник.

Джерело: «Високий Вал»

Чернігівщина: події і коментарі