У київських маршрутках тестують систему безконтактної оплати

Оплатити проїзд можна банківською карткою, як пластиковою, так і за допомогою гаджетів із функцією NFC, а також транспортною картою та карткою киянина.

У Києві тестують систему безконтактної оплати проїзду у маршрутному таксі № 444 сполученням станція метро Виставковий центр — вулиця Метрологічна. Незабаром система оплати буде встановлена на більшу кількість маршрутів, — повідомили у КМДА.

За словами керівника цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА Петра Оленича, система пройшла випробування, і вже сьогодні сплатити за проїзд на тестовому маршруті можна безконтактно.

Зазначається, що оплатити проїзд у маршрутці можна банківською карткою, як пластиковою, так і за допомогою гаджетів із функцією NFC, а також транспортною картою та карткою киянина.

Для оплати проїзду достатньо прикласти банківську картку або гаджет із функцією безконтактної оплати до валідатора.

Як повідомили в КМДА, для того, щоб скористатись транспортною картою Київ Цифровий, потрібно заздалегідь покласти кошти в розділ Гаманець на ній. Через різницю тарифів звичайні поїздки з транспортної карти у маршрутках не діятимуть.

Також можна користуватись і карткою киянина для оплати. Її адаптували під новий функціонал валідаторів. Валідатори автоматично будуть перевіряти, чи прив’язана до картки киянина пільга. Якщо ні — шукатиме придбані поїздки, або спише оплату, як зі звичайної банківської картки.

Раніше повідомлялося, що у Києві наземний громадський транспорт у разі оголошення повітряної тривоги буде довозити пасажирів до найближчого укриття.

Нагадаємо, у Києві вийшли на рейс вісім нових трамваїв.