У Міноборони кажуть, що іранські безпілотники виготовлені після вторгнення в Україну

Представники воєнної розвідки України знайшли інформацію, яка може свідчити, що іранські безпілотники до росії постачали після 24 лютого. Про це повідомляє головне управління розвідки Міноборони.

Це стало відомо після вивчення трофейного безпілотника, котрий потрапив до ЗСУ неушкодженним. Гвинт безпілотника Mohajer-6 був виготовлений тільки в лютому цього року. А ще був потрібен час, щоб його доставити до російської федерації. Тобто вони були доставлені в цьому році.

Іранський Mohajer зібраний із деталей, вироблених в різних країнах. Більшість комплектуючих зі США. Також безпілотник має австрійський двигун та японську камеру.  Жодних російських  елементів у ГУР не знайшли.На одному елементі є напис і на фарсі (сучасна перська мова, має статус офіційної в Ірані, Афганістані, Таджикистані). Камера видимого діапазону – Японія. Лазерний дальномір – китайського виробництва. Авіаційна бомба іранського виробництва

Як іноземні комплектуючі опинилися в іранських дронах українські фахівці вивчають. Серійні номери та дані про виробників комплектуючих співробітники ГУР МО України вже передали країнам-партнерам.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Ірану Хуссейн Амір Абдоллахіян визнав, що його країна поставила дрони-камікадзе в росію. Але, за його словами, відбулося це за кілька місяців до початку російського вторгнення в Україну. Після цього спеціальний представник США щодо Ірану Роберт Меллі  заявив, що постачання насправді здійснювалися під час війни.

Також неправда, що Іран до війни не давав обмежену кількість безпілотників. Влітку їх перекинули десятки. А на окупованій території України мають військових спеціалістів, які допомагають Росії використовувати їх проти мирних жителів України.  Роберт Меллі  

Меллі додав, що Іранові, який зіткнувся з цими доказами, потрібна нова політика, а не нова історія. Після цього стало відомо, що в Ірані почалися внутрішні суперечки через постачання росії дронів, які вона використовує у війні з Україною. Проти цього вже публічно виступили декілька впливових людей. Консервативний священнослужитель і редактор іранської газети Jomhouri Eslami Масіх Мохаджері відкрито розкритикував позицію уряду щодо зброї, яку він постачає Москві. Його заяви широко розтиражували інші іранські газети.

Він заявив, що Іран мав би на офіційному рівні порадити росії дотримуватися міжнародного права, заборонити рф використовувати іранські безпілотники, якщо їх постачали до початку війни, та підтримувати більш тісні відносини з Україною.

Мохаджері також звернувся до міністра закордонних справ Ірану Хосейна Амірабдоллахіана з питанням, чому уряд відкрито не засудив російську агресію та чому не докладає зусиль, щоб стати посередниками між Україною та рф. Він наголосив, що Іран міг би зіграти цю роль, не зашкодивши своїм відносинам із росією.