У Нідерландах заявили, що ще не визначилися з передачею F-16

Нідерланди потенційно можуть мати власні винищувачі для передачі, оскільки країна поступово відмовляється від експлуатації F-16.

Нідерланди розглядають можливість передачу Україні своїх винищувачів F-16, але наразі не ухвалили остаточне рішення. Про це на пресконференції у п’ятницю, 26 травня, заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомляє Reuters.

Так, на запитання, чи відправлять Нідерланди винищувачі в Україну, Рютте сказав, що остаточне рішення з цього приводу ще не ухвалене.

Як відомо, Нідерланди очолили коаліцію з навчання українських пілотів винищувачам F-16. Рютте нагадав про цей факт, натякнувши на логічне продовження.

«Якщо ви почнете тренування (пілотів — ред.), очевидно, що ви серйозно про це думаєте», — сказав він.

За словами Рютте, будь-яке рішення щодо передачі F-16 залежить від схвалення з боку США. Він додав, що Нідерланди потенційно можуть мати власні винищувачі для передачі, оскільки країна поступово відмовляється від експлуатації своїх F-16.

За даними Міністерства оборони Нідерландів, наразі на озброєнні країни перебуває 24 F-16, які будуть виведені з експлуатації до середини 2024 року. Ще 18 літаків наразі доступні для продажу, 12 з них попередньо продані, пише Reuters.

Нагадаємо, тиждень тому стало відомо, що уряд Нідерландів скасував угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Це сталося після того, як  США підтримали спільні зусилля союзників щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16.