У Росії засудили кримськотатарського активіста до 18 років колонії

Ернеса Сейтосманова судили за організацію діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Суд у Ростові-на-Дону засудив кримськотатарського активіста Ернеса Сейтосманова до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Про це повідомляє Кримська солідарність на своїй Facebook-сторінці в середу, 24 травня.   Сейтосманова судили за організацію діяльності ісламської політичної партії , яка заборонена в Росії, але вільно діє в Україні та інших країнах світу.

Зазначається, що у грудні 2019 року цей самий суд засудив до 17 років у колонії суворого режиму його рідного брата — Енвера Сейтосманова.   «Ернеса Сейтосманова російський суд засудив до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму: перші чотири з них він проведе у в’язниці в найважчих умовах, потім Сейтосманова відправлять у виправну колонію», — йдеться у повідомленні.    Після звільнення суд призначив йому півтора року обмежень. Обмеження полягають у необхідності відмічатися у ФСВП двічі на місяць, не залишати житло з 22.00 до 6.00, не змінювати місце проживання і роботу без повідомлення ФСВП, не відвідувати публічні заходи.   «Тероризм — це особливо тяжка стаття. В ісламі це є злочином, категорично засуджується. Я як мусульманин категорично проти тероризму, а статтю, яку мені інкримінують, вважаю наклепом», — заявив Ернес Сейтосманов у суді, виступаючи з останнім словом.   37-річний політв’язень наголосив, що суттю тероризму є залякування, а він нікого не залякував і жодної шкоди суспільству не приніс — навпаки, влада залякувала його та інших кримчан.   Захист має намір оскаржити вирок в апеляційній та касаційній інстанціях.   До арешту Сейтосманов відвідував судові процеси над кримськими татарами в Криму і в Ростові-на-Дону, допомагав сім’ям політв’язнів у вирішенні соціально-побутових питань, брав участь у громадських ініціативах.
Нагадаємо, раніше суд Ростова-на-Дону оголосив «вирок» кримським татарам — Олександру Сізікову, Аліму Суф’янову та Сейрану Хайрединову. Російська судова інстанція засудила їх на тюремні строки від 12 до 17 років.