Українська альпіністка вдруге підкорила Еверест

Антоніна Самойлова планувала безкисневе сходження, але під час експедиції захворіла, і подальший рух «без кисню » був небезпечний для життя.

Учора, 24 травня, українська альпіністка Антоніна Самойлова вдруге піднялася на вершину Евересту. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Instagram.

«Знову я підняла прапор своєї прекрасної країни на вершині світу! Він майорів вище всіх прапорів у ту хвилину як символ свободи та незламності духу», — написала альпіністка.

У коментарі для УП. Життя альпіністка сказала, що стала першою українкою, яка двічі підкорила Еверест.

Антоніна повідомила, що планувала безкисневе сходження і сподівалася стати 10 жінкою в світі, яка піднялася на Еверест «без кисню», але під час експедиції захворіла, і подальший рух  «без кисню » був небезпечний для життя.

«На другому тижні експедиції я дуже захворіла і піднятися без кисню стало небезпечно для життя. В одному з висотних таборів я почувала величезну слабкість й навіть не могла вийти з намету. Зрештою я вирішила продовжити експедицію і спробувати піднятися з киснем. Ми зійшли ще й доволі швидко, за 7 годин до вершини, й в цей же день спустилися в базовий табір. Загалом це зайняло 25 годин «, — розповіла Антоніна.

Антоніна Самойлова займається альпінізмом з 2018 року, і рік тому вперше підкорила Еверест.

Раніше повідомлялося, що цієї весни рекордна кількість альпіністів підкорює Еверест: дозвіл на сходження отримали 466 осіб з 65 країн. 

Еверест виявився ще вищим. Як це сталося