В енергосистемі України є дефіцит

Втім Укренерго поки не планує запроваджувати стабілізаційні відключення, зазначили в компанії.

В енергосистемі України спостерігається певний дефіцит електроенергії, але про відключення споживачів поки не йдеться. Про це в ефірі телемарафону розповів голова правління Володимир Кудрицький.   За його словами, в є всі необхідні інструменти, щоб не застосовувати такі крайні заходи, як відключення промислових чи побутових споживачів від електропостачання.

«Ми тимчасово обмежили експорт до Європи, щоб гарантувати українським споживачам достатній обсяг електроенергії», — сказав Кудрицький.

Зараз і найближчим часомздатне покрити додаткове навантаження від кондиціонерів, які вмикають громадяни у теплу погоду, додав він.   Що стосується ситуації з можливим відключенням електрики влітку, то буде уважно слідкувати за ситуацією і якщо вона погіршиться, то Україна зможе імпортувати електрику з країн Європи.
  Кудрицький наголосив, що якщо дефіцит буде значним, то окрім імпорту електрики, проведе включення додаткових обсягів генерації на природному газі.    За його словами, через значні пошкодження української енергосистеми й виведення певних блоків у ремонт, генерація електроенергії влітку буде обмеженою.

Нагадаємо, станом на ранок 25 травня енергосистема України працювала стабільно, але через  обстріли Росії та погіршення погодних умов у частини споживачів у 11 областях було відсутнє електропостачання.