В Івано-Франківську суд стягнув з фірми за 2,5 млн гривень за зрив поставки медобладнання

Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов прокурора в інтересах департаменту охорони здоров’я  ОДА до фірми про стягнення пені та штрафу в сумі 2,5 млн гривень за несвоєчасну поставку медичного обладнання.

Встановлено, що наприкінці травня 2021 року між Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір про закупівлю медичного обладнання та виробів медичного призначення за державні кошти на 30,3 млн грн. Згідно з договором постачальник мав до кінця червня 2021 року поставити обладнання системи генерації кисню до лікарень області.

Однак, після перерахування коштів постачальник взятих на себе зобов’язань не виконав – товар не поставив і намагався продовжити термін договору до кінця 2021 року. Враховуючи зростання захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19, покупець догорів не продовжив та вимагав поставлення товару або повернення коштів, а також пред’явив претензію щодо сплати пені за прострочення поставки. Товар був поставлений у вересні та жовтні 2021 року.

У зв’язку з цим за затримку поставки кисневих концентраторів прокурори стягнули у судовому порядку з ТзОВ понад 1 млн грн пені та 1,4 млн грн штрафу.