В ОП відповіли на заклик посланця Китаю віддати РФ окуповані території

Територіальні компроміси у війні з РФ будуть означати консервацію режиму Путіна, вважає Подоляк.

Будь-які територіальні поступки в війні з Росією означатимуть поразку демократії та консервацію режиму російського президента Володимира Путіна. Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

Так він відреагував на заклик спецпредставника уряду Китаю Лі Хуея щодо необхідності припинення вогню в Україні, «визнавши за Росією окуповані українські території».   «Будь-який «компромісний сценарій», який передбачає звільнення не всіх територій України та про який періодично говорять «анонімні джерела» в європейських та американських елітах, — рівнозначний визнанню поразки демократії, виграшу Росії, консервації режиму Путіна і, як наслідок, різкого зростання конфліктів у глобальній політиці», — заявив Подоляк.   За його словами, все це — «блакитна мрія Росії».

«Питання риторичне: навіщо окремі публічні суб’єкти продовжують грати в «російський медійний сценарій» і затягувати конфлікт?» — підкреслив радник глави ОП.

Нагадаємо, раніше видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомило, що спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей під час свого туру Європою запропонував залишити під контролем Росії тимчасово окуповані території України.

Зараз Лі Хуей знаходиться у Москві. Сьогодні він проводить переговори з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.