В Руанді відкриється посольство України — Кулеба

Кулеба та Бірута підписали меморандум про політичні консультації міністерств закордонних справ України та Руанди.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час свого першого візиту до Руанди (Кігалі, Африка) провів переговори з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Вінсентом Бірутою і анонсував відкриття посольства в країні. Про це повідомляє МЗС України.

За словами Кулеби, наприкінці 2022 року президент Володимир Зеленський поставив українській дипломатії чітке завдання: розширити присутність в Африці.

Після ретельного аналізу ми запланували відкриття нових посольств в африканських країнах, одне з яких відкриємо в Руанді. Руандійська сторона вже надала офіційну згоду на створення української дипломатичної місії в Кігалі, — повідомив міністр.

Зазначається, що свій перший візит до Руанди міністр здійснив у День Африки та 60-ї річниці заснування Організації Африканської Єдності (Африканського Союзу).

Під час переговорів сторони обговорили Формулу миру президента України, яка допоможе встановити справедливий та довготривалий мир в Україні та гарантуватиме безпеку в світі, зокрема в Африці.

Глава МЗС України запросив Руанду приєднатися до втілення Формули миру.

Перемога України дозволить суттєво зменшити негативний вплив Росії на Африканському континенті, яка за допомогою бойовиків ПВК Вагнер дестабілізує внутрішню ситуацію в низці африканських країн та займається незаконним видобутком їхніх корисних копалин. Критично важливо обʼєднати наші зусилля задля протидії спільним викликам і загрозам, — заявив Кулеба.

Також було обговорено продовольчу безпеку в Африці, експорт українських зернових в рамках Чорноморської зернової ініціативи та гуманітарної програми Grain From Ukraine.

Кулеба та Бірута підписали меморандум про політичні консультації міністерств закордонних справ України та Руанди. Перший раунд консультацій пройде в розширеному форматі за участі представників різних відомств України та Руанди, аби визначити конкретні спільні інтереси в сферах торгівлі, цифровізації державних послуг, аерокосмічній галузі, будівництві, освіті та фармацевтиці.

Крім того, сторони домовилися провести бізнес-форум за участі українського та руандійського бізнесу.

Нагадаємо, триває друге турне Кулеби країнами Африки.

Як повідомлялося, шість африканських країн висловили зацікавленність у відкритті українських дипломатичних місій на своїх територіях.