В Україні арештували корабель російського олігарха

Олександр Верховський входить до найближчого оточення Володимира Путіна і є одним з найбільших фінансових «донорів» війни проти України.

Cуд наклав арешт на риболовецький траулер «Бухта Соколовская» вартістю майже 1 млрд гривень, який належить холдингу підсанкційного російського олігарха Олександра Верховського. Про це повідомляє СБУ у п’ятницю, 26 травня.

За даними спецслужби, Верховський входить до найближчого оточення Володимира Путіна і є одним з найбільших фінансових «донорів» війни проти України.

Риболовецький промисел російського бізнесмена дозволяє йому регулярно перераховувати мільярдні суми до бюджету РФ. Арештований траулер є складовою торговельного «флоту» олігарха, – йдеться у повідомленні.

Перед початком війни російський траулер добудовувався на суднобудівельному заводі у Миколаєві. І для обходу санкцій бенефіціарний власник судна оформив його на одну з підконтрольних компаній у Приморському краї РФ.

Але співробітники СБУ викрили оборудку і заблокували траулер. Судно вже передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Нагадаємо, раніше ВАКС конфіскував акції підсанкційного президента російського футбольного клубу ЦСКА Євгена Гінера у PIN банку.

Україна також націоналізувала активи ТЦ Ocean Plaza, які належать російському олігарху Аркадію Ротенбергу.