ВМС України отримали новий броньований катер

Катер Буча входитиме до складу річкової флотилії, яка була створена минулого року на Київщині.

Українська армія отримала у своє роспорядження малий броньований артилерійський катер. Про це повідомляють ВМС у п’ятницю, 26 травня.

Офіційну церемонію передачі катера військовим відвідали заступник міністра оборони Володимир Гаврилов, головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, начальник Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала та особовий склад ВМС.

Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що катер входитиме до складу річкової флотилії, яка була створена минулого року у Київській області.

«Цей катер із серії катерів, що будуються для ВМС з 2016 року. Катер був закладений ще до широкомасштабної агресії РФ, але його будівництво і державні випробування завершились вже під час активних бойових дій на Київщині. Сьогодні, наказом міністра оборони, він прийнятий до складу ВМС. На катері піднято прапор ВМС ЗСУ. З цього моменту цей катер – повноцінний член флотської родини тут, на Київському морі. І він захищатиме Україну з річкового напрямку», – зазначив Неїжпапа.

Віце-адмірал також додав, що річковий флот – це вимога сьогодення, і зараз на Дніпрі є два дивізіони бронекатерів.

На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Одна з особливостей цього катера – його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність. Оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.

Раніше у Мінборони заявили про створення корабельної коаліції. Західні партнери допомагають Україні відновити військово-морський флот.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року у Туреччині спустили на воду новий український корвет