З початку року вкладникам збанкрутілих банків виплатили 1,5 млрд грн

На час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення запроваджено 100% гарантії за банківськими вкладами.

У першому кварталі 2023 року виплати гарантованого відшкодування вкладникам банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, склади понад 1,5 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Фонду гарантування.

«Протягом першого кварталу 2023 року сума виплат гарантованого відшкодування вкладникам банків, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, становила 1 521,0 млн грн. Зокрема, у березні 2023 року Фонд відшкодував вкладникам 1 430,7 млн грн», — повідомляють у фонді.

У Фонді гарантування нагадують, що після набуття чинності Закону України №2180-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення запроваджено 100% гарантії за банківськими вкладами.

Станом на 1 квітня цього року, вкладникам банків, переданих в управління Фонду після набрання чинності Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (26.02.2012), Фонд виплатив відшкодування на загальну суму 98 328,4 млн грн.

До набуття чинності цього закону Фонд виплатив вкладникам відшкодування на загальну суму 4 686,4 млн грн.

До 2012 року Фонд лише відшкодовував гарантовану суму вкладникам неплатоспроможних банків, при цьому тимчасову адміністрацію та ліквідацію здійснював НБУ. Таким чином, з початку заснування Фонду сума виплат гарантованого відшкодування становить 103 014,8 млн грн.

Нагадаємо, вкладникам Мегабанку та Банку Січ відшкодували п’ять млрд грн.

Також повідомлялося, що Рада планує спростити націоналізацію колишнього Альфа-банку.