Зеленський розповів про значення нових літаків

Президент наголосив, що в Україні роблять все можливе, щоб скоротити час до появи в українському небі нових потужних літаків з українськими пілотами.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні розповів про чергові кроки у зміцненні системи протиповітряної оборони країни.

«Провів сьогодні перше засідання Ставки після всіх важливих візитів, зустрічей і рішень — оборонних рішень, над якими ми працювали доволі довго, і ось отримуємо їх у взаємодії з партнерами. Передусім це стосується авіаційної коаліції – коаліції сучасних винищувачів для України. Робимо все, щоб скоротити час до результату, до появи в українському небі нових і потужних літаків з українськими пілотами. Зрозуміло, що цей глобальний крок дозволить розширити наші оборонні можливості. Бо лише з потужними літаками система протиповітряної оборони стає повноцінною», — підкреслив Зеленський.

Президент наголосив і на іншому аспекті появи F16 в Україні.

«А з іншого боку, перший же український F16 стане одним із найсильніших сигналів від світу, що Росія через її ж агресію лише втрачатиме — буде слабшою, ставатиме ще більш ізольованою. Це буде сигнал, що російський терор програв, а наш світ, який заснований на повазі до незалежних націй і до права народів самим обирати свій шлях, — вистояв», — переконаний Зеленський.

Він наголосив, що Україна підготує всю необхідну базу, щоб такий авіаційний перехід відбувся максимально швидко й ефективно.

«Наші воїни вже довели, що можуть оволодіти сучасною зброєю так результативно, як від нас навіть не очікували. Із літаками, я впевнений, буде так само успішно. Головне — швидкість тренування і постачання, тобто час, який мине між рішеннями і реальним захистом нашого неба», — сказав президент.

Нагадаємо, на Ставці обговорили перехід ЗСУ на нові літаки.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден схвалив плани щодо навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Також з’являлася інформація, що наші пілоти вже почали тренування на цих літаках.