Земля козаків: на карті, яку показали Путіну, насправді є Україна

На карті французького картографа Гійома Сансона Україна позначена як «земля козаків», а Крим — як окрема держава під назвою Кримське ханство.

На стародавній карті, яку голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін показав президенту Володимиру Путіну, насправді вказана Україна. Про це повідомляє інтернет-видання Полігон Медіа.   «На карті, яку Зорькін показав Путіну, Україна таки є. Вона називається Ukraine pays des cosaques або «Україна, земля козаків» у перекладі з французької. На той час вона була частиною Речі Посполитої», — йдеться у публікації.   Зазначається, що карта створена картографом Гійомом Сансоном у 17 столітті.  Її знімок  опубліковано на сайті цифрової бібліотеки Національної бібліотеки Франції та її партнерів Gallica.   Видання Верстка звернуло увагу, що Крим на карті не входить до складу Росії, півострів обведений як окрема держава під назвою Кримське ханство. У 17 столітті воно в союзі з Османською імперією воювало з Росією.

Цікаво також те, що місцевість, де імператор Петро I зведе Санкт-Петербург — місто, в якому народився Путін — позначена як Інгрія і належить Швеції.

Нагадаємо, напередодні Путін зустрівся з головою Конституційного суду, який приніс йому карту 17-го століття та наголосив, що на ній «немає України». На що очільник Кремля заявив, що до створення УРСР у 1919 році «ніякої України не було в історії людства».

Путін назвав Україну «пріоритетом» для армії РФ